sobota, 1 lipca 2017

A kiedy przyjdzie ...

A kiedy przyjdzie także po mnie,
Zegarmistrz Światła purpurowy,
by mi zabełtać błękit w głowie,
To będę jasny i gotowy.

Spłyną przeze mnie dni na przestrzał,
Zgasną podłogi i powietrza,
Na wszystko jeszcze raz popatrzę,
I pójdę, nie wiem gdzie – na zawsze
(Bogdan Chorążuk)

Kartka, którą zrobiłam teraz odnosi się do pamięci o kimś, kto odszedł, kto będzie żyć już w naszych wspomnieniach, zdjęciach, pamiątkach, książkach, drobiazgach pozostawionych. Kartki wysyłamy, dajemy przeważnie z okazji urodzin, rocznic, świąt . Kiedyś w księgarniach św.Jacka bywały też kartki "z wyrazami żalu", "moje kondolencje" - ostatnio starsza pani pytała o taką i zdziwiona sprzedawczyni rozłożyła ręce - raczej nie mamy - stwierdziła.
Trudno jest podarować komuś słowa w takim momencie - ale są one tak samo potrzebne (czasem nawet bardziej) jak na ślub, urodziny, święta. Małe znaki pamięci. Nie zawsze można przy kimś być fizycznie - ale zawsze można podarować mu kawałek swojej uwagi.
Choćby na papierze.
niestety zdjęcia standardowo to "komórkowce" - część w naturalnym świetle, część w sztucznym.
Kolorystyka to zarówno czerń (czarne gesso, papier Prima Epiphany ) kolor rdzy (musiało być! - choć trochę słabo widać), białe pióra z fimo, piórka w kolorze jasnego różu, odrobina złota, płatki z foamiranu jedwabnego (szary, biały, różowy z dodatkiem czerni) i kolor ... przeźroczysty? bo nie wiem jak nazwać kolor, który daje zastygnięty klej na gorąco :)

https://kartkoweabc.blogspot.com/2017/06/n-jak-neptunit.html


14 komentarzy:

 1. A beautiful card, fabulous texture and dimension.
  Pauline -
  Crafting with Cotnob
  x

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowita kartka! Okoliczność nietypowa i wykonanie kartki na taką jest super trudne, żeby nie przesadzić w żadną stronę - u Ciebie mistrzostwo świata! :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję - trochę się obawiałam reakcji na ten post - nikt nie robi kartek na taką okoliczność - ale w końcu to też element naszego życia

   Usuń
 3. Unfortunately we sometimes need these cards and yours is simply amazing -fabulous texture and layers -love the hot glue used as a decoration and you got the right word-transparent
  Carol x

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. thank you - It's not easy to say something in this tought time but everyone is alive in our memory

   Usuń
 4. a nice idea thank you for participation on cards and more challenge blog. Margrit

  OdpowiedzUsuń