Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Notesy i inne takie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Notesy i inne takie. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 1 stycznia 2015

Album - czyli jak rozpocząć Nowy Rok 2015

Ponad godzinę temu rozpoczął się Nowy Rok 2015 - a mnie udało się skończyć album (albo albumik, bo jest zaledwie 15 cm na 15 cm) na zdjęcia i zapiski dla imprezującej sylwestrowo dzieciny. Prawdę powiedziawszy chciałam wypróbować parę nowych rzeczy, których nigdy do tej pory nie robiłam i wyszło właśnie coś takiego:

Na początek baza - czyli łączenie za pomocą  taśmy duct (czyli po prostu naprawczej - w polskiej wersji :) - jest dobrze, bo wytrzymała, mięciutka i elastyczna. Nie wykazałam wielkiej cierpliwości dlatego kart jest niewiele:


i okładka:


a teraz będzie mnóstwo szczegółów dla cierpliwych :)

kolejne strony:


tutaj trójkątna kieszonka w której jest notesik z karteczek samoprzylepnych i mój ulubiony motyl na maksymalnie zmiediowanej tekturce (mgiełki, akryl i tusze)

a dalej ....


tu może wkleić zdjęcie, coś wpisać ...
następne strony:










 kieszonka z maszyną do pisania chowa kilkanaście kolorowych kart do pisania, a po drugiej stronie harmonijkowy albumik z kartkami na zdjęcia po jego prawej stronie trzy kieszonki z mini tagami :) - kartki albumiku "poplamiłam" złotą pastą akrylową




po drugiej stronie miejsce na zdjęcia, karteczki do przylepienia albo co się tam właścicielce zamarzy :)


 i też dodałam trochę blasku akrylem.
Idąc dalej






znów trójkątna kieszonka - ale ty razem kryje kartkę typu push'n'pull (takową właśnie robiłam pierwszy raz)

Kto dotrwał do tego momentu ..... ten zobaczy schowanko na zakłądkę (dziecię lubi czytać :)))
i kolejny tag





no to proszę wycieczki patrzymy na lewo :)
kieszonka z tagiem - do naklejenia zdjęcia. 


i otwieramy dół .....
kieszonka + 3 karty na zapiski



a potem znów miejsce na zdjęcia :)

a to już ostatnia strona :)






mini-albumik na zdjęcia w stylu kartki waterfall (na trzecim zbliżenie okładki - bo widać tusz, farbę brokatową, mgiełki i pastę akrylową - efekt crystal clear)

a na ostatku jeszcze kawałek przodu okładki - widać kapnięcia pasty akrylowej.


i to by było na tyle - mam nadzieję, że nowej właścicielce się spodoba :)))
a ja zgłaszam go na wyzwanie Artimeno - praca z tagiem i mediami


media użyte: mgiełki 13 arts  (pastelowy cynamon i perłowy brąz - trzecia już nieczytelna)
tusze kredowe, pasty akrylowe (złota i crystaliczna)
i tagi też są :)))

Styl vintage zachowany i jest kilka elementów typowo z warstwami (np. kartka, zakładka) więc zgłaszam albumik  na wyzwanie Skarbnicy Pomysłów :)  vintage i warstwy



wtorek, 11 listopada 2014

kursik na .... circle exploding book

Tak to fachowo krąży w internecie. Karteczka jest prosta w wykonaniu - a możliwości jest mnóstwo. Od wielkości po ozdobienie. Ja wykorzystałam papiery 15cm x 15 cm - ale rozmiar jest dowolny.


Z tych papierów wycięłam 4 koła (w tym wypadku o promieniu 7,5 ; średnica 15 cm)


Następnie każde koło trzeba zgiąć w pół (z dwóch stron, w środku utworzy się krzyż)




Potem wycinamy jedną ćwiartkę pozostawiając "skrzydełko", które posłuży do sklejenia modułu.




Następnie zginamy ćwiartkę ze skrzydełkiem na pół



Sklejamy skrzydełko ze ścianką


W taki sam sposób przygotowujemy pozostałe kółka


Potem zaczynamy sklejać moduły ze sobą ściankami:(sklejamy 3 ścianki ze sobą czwarta pozostaje wolna, żeby złożyć kartkę)







i .... mamy karteczkę gotową. "Okładkę" możemy dowolnie okleić, tak samo dół: 

















i praktycznie to by było na tyle :) a poniżej przykład oklejonego dołu kartki



Ozdabiać według własnej fantazji. Również pojedyncze moduły mogą służyć jako taka nietypowa karteczka. :))

Mam nadzieję, że kurs był zrozumiały - bo był to mój debiut :)

sobota, 17 maja 2014

Czas na magię smaków

Kuchnia potrafi oczarować. Chyba stąd nazwa nowego przepiśnika, który zrobiłam na wymiankę. Długo się zastanawiałam jak go zrobić i co w nim zrobić. Hmmm - mam nadzieję, że będzie się podobać:





czasem trzeba zaznaczyć coś na innej stronie co wykorzystamy przy gotowaniu - więc drewniana klamerka z dzbankiem na herbatę będzie jak znalazł - taka zakładka.


a do tego przepis na szczęście :) - chyba najbardziej poszukiwany


oczywiście to tylko część drobiazgów ukrytych na stronach zapiśnika. Niespodzianka musi być.