niedziela, 26 lipca 2015

na Zielonej Wyspie

W tym roku lipiec spędzam z uczniami z Irlandii. Jestem tu pierwszy raz - ale praktycznie już z okien samolotu było widać, że wyspa zasługuje na swoją nazwę. Mieszkam w Derry (Londonderry - chociaż Irlandczycy nie przepadają za tą nazwą stąd wiele razy na kartkach pisze Derry-Londonderry) - tu na zdjęci most pokoju (Peace Bridge) który łączy dwie części miasta po obu stronach rzeki Foyle i parę innych fotek z miasta:

 W przeciwieństwie do Polski w lipcu tu niebo jest prawie cały czas zachmurzone, temperatura ok 17-19 stopni, często rano siąpi deszcz - praktycznie słońce miałam przez cały dzień bez przerwy tylko we dwie ubiegłe soboty. Nawet się z koleżanką śmiejemy, że jak mijamy ciepło ubranych ludzi to na pewno nie są to rdzenni Irlandczycy - bo oni w tych temperaturach w klapkach i krótkim rękawku biegają :). Ale i tak jest super :)
Zwiedziłam perłę Irlandii Północnej czyli Giant's Causeway - Groblę Olbrzyma i most linowy na wyspie Carrick-a-Rede. Z moim lękiem wysokości to był po prostu wyczyn - nawet spojrzałam w dół - w spienione fale. Cudnie było - ale dość gadania - zamieszczam zdjęcia.

w drodze

Ship Island 

woda :)

białe klify + Ship Island

ponownie klif

most na wyspę Carrick-a-Rede (po nim truchtałam z miękkimi kolanami)

i już na wyspie Carrick-a-Rede (brzeg stromy że ho ho)

Grobla Olbrzyma 

Krowia Zatokai słynne bazaltowe kolumny oraz kamienie w kształcie sześciokątów.

Pozdrawiam serdecznie z chłodnej i zalanej deszczem Irlandii - Basia :)

 


 

5 komentarzy: